Sunia hodowlana w trakcie odchowywania

ROSEGLEN A PRIORI "Evita"


Import Austria

BORN / Urodzona 31.10.2019 w hodowli ROSEGLEN z Austrii

Wszystkie poniższe wyniki badań DNA są czyste / clear:
DM, PLL, MDR1, CEA, CMCD, TNS, NCL, MH, Raine Syndrome
GG – nosiciel / carrier
DNA-Profile (genetyczny odcisk palca)
Colors:
ee-red carries
Czarny kolor jest dominujący, nie przenosi koloru brązowego, czekoladowego, żółtego i białego.
Black is dominant, it does not carry brown, chocolate, yellow and white.

Powyższe wyniki badań genetycznych zostały wykonane przez hodowcę Evity.

Above results of genetic analysis have been taken by the Evita’s breeder.

Rodzice Evity
Parents of Evita
Kliknij by zobaczyć / Click to see

Evita urodziła się w niewielkiej domowej hodowli ROSEGLEN Michaela Pöllinger-Sorré w Austrii. Dlaczego wybrałam właśnie Evitę? Przede wszystkim za doskonały rodowód, przepięknych rodziców i niezwykły urok malusiej kruszynki z białym pyszczkiem 🙂 Szukałam dziewczynki która będzie miała szansę mieć po rodzicach oczekiwany przeze mnie eksterier – suni zwartej, kompaktowej, z długą szyją, prostym kręgosłupem, raczej większej, niż mniejszej, o prostych, równoległe ustawionych łapach. Będzie dość mocno, ale gustownie malowana na biało o wyraźnej głowie i ciemnych oczach. Ważny był ruch obojga rodziców – przestrzenny, posuwisty, doskonały w każdym calu. Bardzo ważne były dla mnie również warunki umowy hodowlanej i podejście hodowcy do mnie jako przyszłej rodziny szczeniaka. Nie zawiodłam się 🙂 Hodowczyni Evity to wspaniała osoba. Włożyła wiele trudu i pracy w wychowanie miotu, w którym urodziła się moja dziewczynka. Miałyśmy świetny kontakt. Codziennie otrzymywałam porcję informacji, zdjęć i filmów na temat szczeniaków. Mogłam zdecydować, która sunia z dostępnych w miocie będzie częścią naszej rodziny. Wiedziałam niemal od początku, że to będzie właśnie Ona.
Evita należy do psów, które lubią rozrabiać a później skruszone przychodzą po całusy. Uwielbia się przytulać, ale nie jest nachalna. Bardzo lubi zajęcia umysłowe, pod warunkiem, że jest sama, trudno skupia się w towarzystwie swojej psiej rodziny, z nią nastawiona jest na młodzieńcze szaleństwa. Nad tym trzeba solidnie popracować.
Nasza dziewczynka ma ważne zadanie przed sobą 😛 Głównym celem jaki jest w planach dla tej cudownej suni to wzbogacenie hodowli Magic Victory FCI o najlepszy materiał genetycznej dla dobra i rozwoju wspaniałej rasy jaką jest border collie. Najważniejszym priorytetem w naszej hodowli są psy ZDROWE, mądre, urodziwe, z wykluczeniem wszelkich negatywnych zachowań, np. rzadkiej agresji wrodzonej, czy poważnych stanów lękowych itp.
Evitę planujemy wychować na sunię wszechstronną. Posłuszeństwo sportowe – obedience w zakresie rekreacyjnym, frisbee, tropienie i próby instynktu pasterskiego… to wszystko przed nami <3
Jesteśmy szczęśliwi, że mamy tak wspaniałą, zdrową i piękna sunię i jeszcze raz dziękujemy hodowczyni za okazane nam zaufanie i oddanie swojego Skarba naszej rodzinie <3

Szczególne podziękowania składam na ręce męża, który poleciał do Austrii żeby odebrać naszą dziewczynkę, Marcie, naszej Kochanej Niani do psów, która jest ze mną w każdej chwili i wspiera jak prawdziwa Przyjaciółka oraz mojemu młodemu Przyjacielowi – Robertowi Sreberskiemu, który stworzył tą stronę i dał mi narzędzia do jej pielęgnowania.

Praca szkoleniowa z Evitą / Training work with Evita

Kliknij żeby zobaczyć / Click too see

Rodowód Evity str. 1
Rodowód Evita str. 2

Podsumowanie badań genetycznych Evity:
Genetic Analysis Report – Orivet Genetic Pet Care

Zdjęcia z obecnego domu Evity – hodowli Magic Victory FCI

Zdjęcia z hodowli ROSEGLEN (od Michaela Pöllinger-Sorré):

Przystań Liliany