W trakcie kwalifikacji na Championa Polski

ROSEGLEN A PRIORI "Evita"


Import Austria

BORN / Urodzona 31.10.2019 w hodowli ROSEGLEN z Austrii

Kościec:  HD-A   ED – 0,0   OCD: (-) (-) free

Wyniki badań DNA
DM – clear
PLL – clear
MDR1 – clear
CEA – clear
CMCD – clear
TNS – clear
NCL – clear
MH – clear
Raine Syndrome – clear
GG – nosiciel / carrier
DNA-Profile (genetyczny odcisk palca)
Colors:
ee-red carries / niesie kolor rudy
Czarny kolor jest dominujący, nie przenosi koloru brązowego, czekoladowego, żółtego i białego.
Black is dominant, it does not carry brown, chocolate, yellow and white.

Rodzice Evity
Parents of Evita
Kliknij by zobaczyć / Click to see

Najważniejsze osiągnięcia Wystawowe w Polsce / The most important Dog Show achievements in Poland:
Zwycięzca Młodzieży
Youth Winner
Zwycięzca płci przeciwnej
Best Of Opposite Sex
Zwycięzca w Klasie
CWC / CAC
Certyfikat Rezerwowy CACiB
Res. / CACiB
Najlepsza dorosła suka
Best Bitch

Evita urodziła się w niewielkiej domowej hodowli ROSEGLEN Michaela Pöllinger-Sorré w Austrii. Dlaczego wybrałam właśnie Evitę? Przede wszystkim za doskonały rodowód, przepięknych rodziców i niezwykły urok malusiej kruszynki z białym pyszczkiem 🙂 Szukałam dziewczynki która będzie miała szansę mieć po rodzicach oczekiwany przeze mnie eksterier – suni zwartej, kompaktowej, z długą szyją, prostym kręgosłupem, raczej większej, niż mniejszej, o prostych, równoległe ustawionych łapach. Będzie dość mocno, ale gustownie malowana na biało o wyraźnej głowie i ciemnych oczach. Ważny był ruch obojga rodziców – przestrzenny, posuwisty, doskonały w każdym calu. Bardzo ważne były dla mnie również warunki umowy hodowlanej i podejście hodowcy do mnie jako przyszłej rodziny szczeniaka. Nie zawiodłam się 🙂 Hodowczyni Evity to wspaniała osoba. Włożyła wiele trudu i pracy w wychowanie miotu, w którym urodziła się moja dziewczynka. Miałyśmy świetny kontakt. Codziennie otrzymywałam porcję informacji, zdjęć i filmów na temat szczeniaków. Mogłam zdecydować, która sunia z dostępnych w miocie będzie częścią naszej rodziny. Wiedziałam niemal od początku, że to będzie właśnie Ona.
Evita należy do psów, które lubią rozrabiać a później skruszone przychodzą po całusy. Uwielbia się przytulać, ale nie jest nachalna. Bardzo lubi zajęcia umysłowe, pod warunkiem, że jest sama, trudno skupia się w towarzystwie swojej psiej rodziny, z nią nastawiona jest na młodzieńcze szaleństwa. Nad tym trzeba solidnie popracować.
Nasza dziewczynka ma ważne zadanie przed sobą 😛 Głównym celem jaki jest w planach dla tej cudownej suni to wzbogacenie hodowli Magic Victory FCI o najlepszy materiał genetycznej dla dobra i rozwoju wspaniałej rasy jaką jest border collie. Najważniejszym priorytetem w naszej hodowli są psy ZDROWE, mądre, urodziwe, z wykluczeniem wszelkich negatywnych zachowań, np. rzadkiej agresji wrodzonej, czy poważnych stanów lękowych itp.
Evitę planujemy wychować na sunię wszechstronną. Posłuszeństwo sportowe – obedience w zakresie rekreacyjnym, frisbee, tropienie i próby instynktu pasterskiego… to wszystko przed nami <3
Jesteśmy szczęśliwi, że mamy tak wspaniałą, zdrową i piękna sunię i jeszcze raz dziękujemy hodowczyni za okazane nam zaufanie i oddanie swojego Skarba naszej rodzinie <3

Szczególne podziękowania składam na ręce męża, który poleciał do Austrii żeby odebrać naszą dziewczynkę, Marcie, naszej Kochanej Niani do psów, która jest ze mną w każdej chwili i wspiera jak prawdziwa Przyjaciółka oraz mojemu młodemu Przyjacielowi – Robertowi Sreberskiemu, który stworzył tą stronę i dał mi narzędzia do jej pielęgnowania.

Praca szkoleniowa z Evitą / Training work with Evita

Kliknij żeby zobaczyć / Click too see

Rodowód Evity str. 1
Rodowód Evita str. 2

Podsumowanie badań genetycznych Evity:
Genetic Analysis Report – Orivet Genetic Pet Care

Zdjęcia z obecnego domu Evity – hodowli Magic Victory FCI

Zdjęcia z hodowli ROSEGLEN (od Michaela Pöllinger-Sorré):

Przystań Liliany